Warszawskie Ognisko TKKF"Błyskawica"

canadian pharmacy online pharmacy online antibiotics online antibiotics online pharmacy https://rxcanadainpharmacy.com/ pharmacy online

istnieje od pażdziernika 1958 roku,a powstało jako jedno z pierwszych w kraju.Swoją działalnością dobrze zasłużyło się kulturze fizycznej.Wychowało wielu adeptów oraz mistrzów kulturystyki i trójboju siłowego.Zwyciężali zarówno w kraju jak i za granicą.Pierwszą siedzibą "Błyskawicy" był barak przy ulicy Namysłowskiej.Lata 1967-73 to pierwszy okres świetności klubu.Czołowymi zawodnikami byli m.in.Jan Włodarek,Antoni Wojewoda,Jarosław Niewiadomski,Sławomir Filipowicz,Paweł Przedlacki,Wiesław Białokoz,Jerzy Klawiński i wielu innych.Była też mocna grupa trójboistów jak Bolesław Sotomski czy Antoni Cecot, pierwsi mistrzowie i rekordziści Polski oraz Jerzy Chodkiewicz-wielokrotny mistrz Warszawy czy aktor Marian Glinka.Aktywnymi społecznikami byli;Maciej Karaś,Maciej Szablewski,Witold Szkup,Marian Grendysa,Michał Wejroch czy Jerzy Rosołowski.W 1972 r.klub zmienił swoją siedzibę przenosząc sie na ul.11 Listopada, gdzie działa do dziś.Lata 1982-91 to kolejny "złoty" okres, kiedy "Błyskawica" zaliczana była do najlepszych ośrodków w Polsce.Jej zawodnicy w mistrzostwach Polski zdobyli 20 medali w tym: -7 złotych:Paweł Fileborn/1982,85,86,90/;Krzysztof Czajka/1989/;Antoni Brzozowski/1990/;Andrzej Urbański/1990/; -6 srebrnych;Piotr Zawadzki/1987/;Antoni Brzozowski/1988/;Krzysztof Czajka/1988/;Jacek Czyż/1988/;Jacek Nowak/1989/; 7- brązowych;Antoni Brzozowski/1982/;Piotr Zawadzki/1986/;Jacek Czyż/1986,89,90/;Jacek Nowak/1987/;Andrzej Wydryszek/1990/.Do czołowych zawodniczek "Błyskawicy" należały Panie Beata Blecharska oraz Stanisława Gal,które rownież z powodzeniem startowały w barwach klubu.Sukcesy w tym okresie to również zasługa ówczesnego prezesa klubu Waldemara Jelińskiego,jego zastępcy Antoniego Brzozowskiego oraz instruktorów Wacława Szponera,Jerzego Klawińskiego i Andrzeja Wielkopolanina.Dziś "Błyskawica" pozostaje typowym ośrodkiem kulturystyki rekreacyjnej.Na stałe wpisała sie w historię krzewienia kultury fizycznej na warszawskiej Starej Pradze za co została wyróżniona w rocznice 50-lecia istnienia honorowym wyróżnieniem od Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.